Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Говедски паприкаш

(0)
130Мин
Средно
Говедскиот паприкаш е вистинска неделна гозба која можете да ја подготвите за своето семејство.

Состојки

-
8 дел
+

Ова јадење е оптимизирано за 8 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
говедско
400  гр
компир
51  гр
MAGGI богата говедска супа
4 
моркови
5  гр
ловоров лист
3 
кромид
4  гр
бибер
1  лажица
сончогледово масло
3  гр
црвена зачинска пиперка

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
190.5 kcal
Јаглехидрати
15.95 g
Протеини
12.49 g
Масти
8.95 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

130 Минути
Чекор1
10 Мин
Месото исечете го на коцки. Измешајте MAGGI богата говедска супа со 2 лажици масло и добро истријте го месото со неа, измешајте и оставете да отстои неколку часа во фрижидер.
Чекор2
5 Мин
Двете главици кромид исечкајте ги, морковот исечете го на кругчиња, а компирот на кришки.
Чекор3
10 Мин
Посебно испржете го кромидот, а потоа додадете го месото, зачинската пиперка, морковот и компирот.
Чекор4
15 Мин
Динстајте уште 15 минути, па прелијте со вода. Додадете сол, бибер, ловоров лист и една цела главица кромид.
Чекор5
90 Мин
Варете околу 90 минути..
Говедски паприкаш

Чекор1 5

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: говедско, MAGGI богата говедска супа, сончогледово масло

Месото исечете го на коцки. Измешајте MAGGI богата говедска супа со 2 лажици масло и добро истријте го месото со неа, измешајте и оставете да отстои неколку часа во фрижидер.

Говедски паприкаш

Чекор2 5

Чекор2 Чекор2
: компир, моркови, кромид

Двете главици кромид исечкајте ги, морковот исечете го на кругчиња, а компирот на кришки.

Говедски паприкаш

Чекор3 5

Чекор3
: говедско, компир, моркови, црвена зачинска пиперка

Посебно испржете го кромидот, а потоа додадете го месото, зачинската пиперка, морковот и компирот.

Говедски паприкаш

Чекор4 5

Чекор4
: ловоров лист, кромид, црвена зачинска пиперка

Динстајте уште 15 минути, па прелијте со вода. Додадете сол, бибер, ловоров лист и една цела главица кромид.

Говедски паприкаш

Чекор5 5

Чекор5

Варете околу 90 минути..

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha