Есенска супа

(0)
21Мин
Лесно
Уживајте во октомвриското попладне со вкусoвите и мирисите на нашата есенска супа. Готова во 3 чекори за 45 минути!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

500  гр
брокули
500  гр
Карфиол, суровини
300  гр
моркови
1  лажица
маслиново масло
50  гр
ориз
1 
јајце
5  гр
бибер
15  гр
MAGGI Мешан Зачин
100  мл
млеко

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
207.34 kcal
Јаглехидрати
29.53 g
Протеини
10.13 g
Масти
7.18 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

21 Минути
Подготовка на зеленчуците и оризот
15 Мин
Измијте ги и сварете ги зеленчуците со оризот во вода, со малку маслиново масло и бибер.
Зачини
1 Мин
Зачинете со MAGGI магијата на вкусот и побиберете.
Завршување
5 Мин
Кога водата ќе зоврие додадете јајце и млеко па оставете во следните неколку минути. Пријатно јадење!
Есенска супа

Подготовка на зеленчуците и оризот 3

Подготовка на зеленчуците и оризот Подготовка на зеленчуците и оризот
: брокули, Карфиол, суровини, моркови, маслиново масло, ориз, бибер

Измијте ги и сварете ги зеленчуците со оризот во вода, со малку маслиново масло и бибер.

Есенска супа

Зачини 3

Зачини Зачини
: бибер, MAGGI Мешан Зачин

Зачинете со MAGGI магијата на вкусот и побиберете.

Есенска супа

Завршување 3

Завршување
: јајце, млеко

Кога водата ќе зоврие додадете јајце и млеко па оставете во следните неколку минути. Пријатно јадење!

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha