Chilli con carne

(0)
80Мин
Средно
Ви претставуваме рецепт кој ќе ја заскокотка вашата кулинарска имагинација. Израдувајте ги своите сетила со MAGGI рецептот за chili con carne.

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
кромид
10  гр
лук
20  гр
црвен грав
100  гр
пченка
2 
лути зелени пиперки
30  гр
MAGGI идеја за Шпагети Болоњезе
500  гр
меко говедско месо

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
353.01 kcal
Јаглехидрати
22.49 g
Протеини
21.74 g
Масти
19.71 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

80 Минути
Јунешко
10 Мин
Исечете го јунешкото на коцки и пропржете го со кромид, лук и лута пиперка.
Динстање
45 Мин
Динстајте 45 минути, па додадете грав и пченка.
MAGGI идеја за шпагети Болоњезе
25 Мин
Динстајте уште 25 минути, па додадете MAGGI идеја за Болоњезе претходно разматена во 300 мл. ладна вода.
Chilli con carne

Јунешко 3

Јунешко Јунешко
: меко говедско месо

Исечете го јунешкото на коцки и пропржете го со кромид, лук и лута пиперка.

Chilli con carne

Динстање 3

Динстање
: црвен грав, пченка

Динстајте 45 минути, па додадете грав и пченка.

Chilli con carne

MAGGI идеја за шпагети Болоњезе 3

MAGGI идеја за шпагети Болоњезе
: лути зелени пиперки, MAGGI идеја за Шпагети Болоњезе

Динстајте уште 25 минути, па додадете MAGGI идеја за Болоњезе претходно разматена во 300 мл. ладна вода.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha