Caprese салата

(0)
10Мин
Лесно
Има ли нешто поубаво од свежа и вкусна салата на летното мени? Направете ја нашата Caprese салата која ќе го продолжи вашето летно расположение!

Состојки

-
2 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 2 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

300  гр
моцарела
1  лажица
маслиново масло
1  Гранче
босилек
300  гр
домати

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
510.05 kcal
Протеини
42.68 g
Јаглехидрати
10.72 g
Масти
32.97 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

10 Минути
Подготовка на доматите и моцарелата
5 Мин
Исечете ги доматите и моцарелата на крупни тркалца и наредете ги едни преку други.
Босиjак и започнете
5 Мин
Босилек и зачини- Во кујнски аван истолчете босилек, зачинете со сол и MAGGI магијата на вкусот, додадете маслиново масло, па прелијте преку доматите и моцарелата.
Caprese салата

Подготовка на доматите и моцарелата 2

Подготовка на доматите и моцарелата
: домати, моцарела

Исечете ги доматите и моцарелата на крупни тркалца и наредете ги едни преку други.

Caprese салата

Босиjак и започнете 2

Босиjак и започнете
: босилек

Босилек и зачини- Во кујнски аван истолчете босилек, зачинете со сол и MAGGI магијата на вкусот, додадете маслиново масло, па прелијте преку доматите и моцарелата.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha