Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Болоњезе палачинки

(0)
30Мин
Лесно
Дали имате посебна личност која денес би ја послужиле палачинки со MAGGI идеја за Болоњезе?

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

3 
јајца
300  гр
брашно
5  гр
шеќер
3  лажици
сончогледово масло
1 
кромид
10  гр
лук
30  гр
MAGGI идеја за Болоњезе сос
50  гр
шампињони
200  гр
мелено говедско месо

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
588.55 kcal
Јаглехидрати
65.3 g
Протеини
24.25 g
Масти
24.89 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

30 Минути
Правење на палачинките
15 Мин
Сите состојки за палачинки измешајте ги и направете палачинки.
Подготовка на полнењето
10 Мин
Пропржете ги кромидот и лукот, издинстајте го месото и додадете ги шампињоните. На крај додадете MAGGI идеја за Болоњезе изматена во 300 мл. ладна вода.
Полнење на палачинките
5 Мин
Наполнете ги палачинките со смесата и послужете ги.
Болоњезе палачинки

Правење на палачинките 3

Правење на палачинките Правење на палачинките Правење на палачинките
: јајца, брашно, шеќер, сончогледово масло, кромид, лук

Сите состојки за палачинки измешајте ги и направете палачинки.

Болоњезе палачинки

Подготовка на полнењето 3

Подготовка на полнењето Подготовка на полнењето Подготовка на полнењето
: сончогледово масло, кромид, лук, MAGGI идеја за Болоњезе сос, шампињони

Пропржете ги кромидот и лукот, издинстајте го месото и додадете ги шампињоните. На крај додадете MAGGI идеја за Болоњезе изматена во 300 мл. ладна вода.

Болоњезе палачинки

Полнење на палачинките 3

Полнење на палачинките

Наполнете ги палачинките со смесата и послужете ги.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha