Bolognese Chili con Carne

(0)
70Мин
Лесно
Рецепт кој ќе ја заскокотка вашата кулинарска фантазија: израдувајте ги своите сетила со MAGGI рецептот за chili con carne.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
говедско
400  гр
кромид
10  гр
лук
100  гр
пченка
2 
лути пиперчинња
20  гр
грав
30  гр
MAGGI идеја за Болоњезе сос
300  мл
вода

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
449.35 kcal
Јаглехидрати
34.21 g
Протеини
34.61 g
Масти
20.03 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

70 Минути
Подготовка на месото
5 Мин
Исечете го говедското на коцки.
Пржење на месото
45 Мин
Пропжете го говедското со кромид, лук и лута пиперка.
Готвење на месото
25 Мин
Додадете грав и пченка и продолжете да готвите сѐ заедно.
Подготовка на сосот
10 Мин
Изматете MAGGI Идеја за Болоњезе во 300 мл. ладна вода.
Вриење
10 Мин
Варете сѐ заедно во следните 10 минути.
Bolognese Chili con Carne

Подготовка на месото 5

Подготовка на месото Подготовка на месото
: говедско

Исечете го говедското на коцки.

Bolognese Chili con Carne

Пржење на месото 5

Пржење на месото Пржење на месото
: говедско, кромид, лук, лути пиперчинња

Пропжете го говедското со кромид, лук и лута пиперка.

Bolognese Chili con Carne

Готвење на месото 5

Готвење на месото Готвење на месото Готвење на месото
: пченка, грав

Додадете грав и пченка и продолжете да готвите сѐ заедно.

Bolognese Chili con Carne

Подготовка на сосот 5

Подготовка на сосот Подготовка на сосот
: MAGGI идеја за Болоњезе сос

Изматете MAGGI Идеја за Болоњезе во 300 мл. ладна вода.

Bolognese Chili con Carne

Вриење 5

Вриење Вриење

Варете сѐ заедно во следните 10 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha