MAGGI Зеленчуков Бујон 120g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Дехидриран производ за подготовка на јадења со зеленчук и со зачини

.

Состојки во производот

Сол 45%, малтодекстрин, палмова маст (палмова маст, антиоксиданс: екстракти од рузмарин), засилувач на аромата (мононатриум глутамат 8,6%), пченкарен скроб, сушен зеленчук 5,7% (морков, кромид, целер), хидролизираат од растителни протеини (глутен од пченица, сончогледово масло), сушен екстракт од квасец, шеќер, сушени лисја од магдонос 0,8%. мелено куркума 0,4%, ароми (содржи целер), кари во прав 0,24%, екстракт од јачменoв слад, сушен концентрат од лук 0,1%. Може да содржи млеко, јајца, соја и риба.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 120 g
Енергија (kJ) 1094 g
Енергија (kcal) 262 g
Масти (g) 13.2 g
- од кои заситени масти (g) 8.2 g
Јаглехидрати (g) 27.2 g
- од кои шеќери (g) 5.1 g
Влакна (g) 2 g
Протеини (g) 7.4 g
Сол (g) 47 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Риба
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Приготвување

Во 0,5 л зовриена вода ставете 1 коцка и гответе на ниска температура. По желба додадете супи, сосови, месо, како и јадења од зеленчук, ориз и тестенини.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha