MAGGI супа од домат со тестенини 62 g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (32g) за супа од домати со тестенинa (30g)

.

Состојки во производот

Тестенини 48,4% (пченичнo брашнo), сушен зеленчук 20% (домат во прав 18,8%, морков, кромид), пченкарен скроб, сол 9,7% (18,8% во концентрат), шеќер, сончогледово масло, зачини, екстракт од квасец, киселинa: лимонска киселина, палмино масло, ароми.
 

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 62 g
Енергија (kJ) 1369 kJ
Енергија (kcal) 323 kcal
Масти (g) 2,6g
- од кои заситени масти (g) 0,8g
Јаглехидрати (g) 63,7g
- од кои шеќери (g) 14,4g
Влакна (g) 5,3g
Протеини (g) 8,3g
Сол (g) 9,87g
Приготвување
.

Алергени во производот

Јајца
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Млеко
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Пченично брашно
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Приготвување

1. Разредете ја содржината на вреќичката во 3/4л. млака вода. Мешајте додека не зоврие.
2. Гответе на умерена топлина 8 минути, почесто мешајќи.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha