MAGGI смеса за припрема на печено пилешко месо во сос 20х32g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Мешавина во прав со смеса од сирења за подготовка на печено пилешко во сос

.

Состојки во производот

мешано сирење во прав 27,5%, гликозен сируп, пченкарен скроб, сол 10,3%, скроб од компир, сончогледово масло, екстракти од квасец, сушен кромид, сурутка во прав, ароми (содржи млеко), шеќер, зачини 1%, киселина: лимонска киселина.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 32 g
Енергија (kJ) 1680 kJ
Енергија (kcal) 400 kcal
Масти (g) 17.4 g
- од кои заситени масти (g) 9.1 g
Јаглехидрати (g) 46.9 g
- од кои шеќери (g) 6 g
Влакна (g) 1.5 g
Протеини (g) 13 g
Сол (g) 13.3 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Содржи
Глутен
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Супер вкусно
• Загарантирани резултати
• Едноставенa листа на состојки
• Погодно решение
• Разновидност во дневното мени
• Инспирација надвор од дома
.

Приготвување

Состојки:

400 g пилешко бело месо

250 ml павлака за готвење

200 g ориз

Приготвување:

1. 400 g пилешки филети исечете ги на текни шницли (4 x 100 g) и наредете го во садот за печење.

2. Содржината на ќесето помешајте ја со 250 ml павлака за готвење и прелејте преку месото.

3. Печете во рерна, претходно загреана на 200°C околу 30 минути.

4. Послужете со варен ориз (200 гр).

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha