MAGGI смеса за приготвување Макарони со 4 вида сирење 18х30g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Мешавина во прав со смеса од сирења и со зачини за приготвување Макарона со 4 вида сирења

.

Состојки во производот

пченкарен скроб, мешавина од сирење во прав 33%, сол 12%, екстракти од квасец, сушен кромид, зачини 2,8% (лук во прав, листови магдонос 0,8%, власец, лист оригано, мелен црн пипер, куркума во прав), сурутка во прав, арома (содржи млеко), шеќер, киселина: лимонска киселина.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 30 g
Енергија (kJ) 1597 kJ
Енергија (kcal) 381 kcal
Масти (g) 16.6 g
- од кои заситени масти (g) 10.7 g
Јаглехидрати (g) 38.6 g
- од кои шеќери (g) 3.5 g
Влакна (g) 1.7 g
Протеини (g) 18.4 g
Сол (g) 15.4 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Глутен
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Млеко
да
Содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Супер вкусно
• Загарантирани резултати
• Едноставенa листа на состојки
• Погодно решение
• Разновидност во дневното мени
• Инспирација надвор од дома
.

Приготвување

Состојки: 200г макарони, 100мл крем, 70г сирење

Подготовка:

1. Растворете ја содржината на ќесичката во 100мл крем и 300мл вода.

2. Гответе 2-3 минути на средна температура.

3. Истурете го сосот во сад со веќе сварените 200г макарони

4. Ставете 70г рендано сирење во садот и измешајте се заедно.

5. Оставете го садот да се олади 5 минути и послужете.
 

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha