MAGGI Швајцарска супа 49g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (18g) за бистра супа со тестенини (24g) и гранули од пилешко месо (7g)

.

Состојки во производот

Tестенина 49% (пченичнo брашно), гранули од пилешко месо 14,3% (антиоксиданс: екстракт од рузмарин), сол 11,5% (31,3% во концентрат), пченкарен скроб, сушен зеленчук 7,1% (кромид, морков 1,5%, пашканат, корен од целер, пиперка 0,6%, праз 0,4%), шеќер, гликозен сируп, екстракт од квасец, сончогледово масло, зачини, боја: карамел обичен, ароми. Може да содржи млеко, јајца и соја.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 49 g
Енергија (kJ) 1497 kJ
Енергија (kcal) 355 kcal
Масти (g) 9.2 g
- од кои заситени масти (g) 2.4 g
Јаглехидрати (g) 52.8 g
- од кои шеќери (g) 7.4 g
Влакна (g) 3.7 g
Протеини (g) 13.3 g
Сол (g) 11.98 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченица
да
Содржи
Целер
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Истурете ја содржината од кесичката во 750ml зовриена вода и добро промешајте.

2. Гответе 8 минути во полупокриен сад, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha