MAGGI Пилешки Бујон 10g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Дехидриран производ за подготовка на јадења со зачини и месо од кокошка

.

Состојки во производот

Сол 46,7%, малтодекстрин, палмова маст (палмова маст, антиоксиданс: екстракти од рузмарин), засилувач на аромата (мононатриум глутамат 9%, динатриум 5'-рибонуклеотид), пченкарен скроб, декстроза, шеќер, сончогледово масло, ароми, мелено куркума 0,6%, концентрат од пилешко месо во прав 0,13% (антиоксиданс: екстракти од рузмарин), сушени лисја од магдонос 0,1%.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 10 g
Енергија (kJ) 1047 kJ
Енергија (kcal) 250 kcal
Масти (g) 11.7 g
- од кои заситени масти (g) 6.4 g
Јаглехидрати (g) 31.5 g
- од кои шеќери (g) 10.4 g
Влакна (g) 0.2 g
Протеини (g) 4.5 g
Сол (g) 49.23 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Јајца
да
Може да содржи
Млеко
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Риба
да
Може да содржи
Глутен
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• на јадењата секогаш им дава точна мера сол, зачини и месен екстракт
• полн вкус на пилешко во коцка која лесно се рони
• го заштедува вашето време и гарантира одличен вкус и успех во подготовката на омилените јадења
• специфичната комбинација во секоја MAGGI коцка ќе го оплемени вашето јадење и ќе му даде посебна нота на вкусот
.

Приготвување

Во 0,5 л зовриена вода ставете 1 коцка и гответе на ниска температура. По желба додадете супи, сосови, месо, како и јадења од зеленчук, ориз и тестенини.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha