MAGGI пилешка крем супа 54g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за пилешкa крем супа

.

Состојки во производот

Пченичнo брашнo, пченкарен скроб, сол 10,5%, oбезмастенo млекo во прав, сушен зеленчук 8,5% (кромид 5%, морков 3%, пашканат 0,5%), палмино масло, суруткa во прав, протеин од грашок, сончогледово масло, екстракт од квасец, лактоза, ароми, пилешки производи (пилешка маст 1%, пилешко месо во прав 0,1%, антиоксиданс: екстракт од рузмарин), зачини 0,7%, млечeн протеини, киселинa: лимонска киселина, боја: карамел обичeн.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 54 g
Енергија (kJ) 1527 kJ
Енергија (kcal) 363 kcal
Масти (g) 10,6g
- од кои заситени масти (g) 4,4g
Јаглехидрати (g) 52,2g
- од кои шеќери (g) 11,4g
Влакна (g) 3,4g
Протеини (g) 12,5g
Сол (g) 11,63g
Приготвување
.

Алергени во производот

Целер
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Пченично брашно
да
Може да содржи
Млеко
да
Може да содржи
Лактоза
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Приготвување

1. Разредете ја содржината на вреќичката во 750 мл. млака вода. Мешајте додека не зоврие.
2. Гответе на умерена топлина 8 минути, почесто мешајќи.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha