MAGGI мешавина од сушен зеленчук и зачини за припрема на гулаш 14х50g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Мешавина во прав со сушен зеленчук и со зачини за подготовка на Гулаш

.

Состојки во производот

пченкарен скроб, сушен зеленчук 23% (кромид, мелен морков, домат во прав, цвекло во прав), сол 15%, зачини 14,4% (мелена зачинска пиперка, лук во прав, мелен црн пипер, мелена лута зачинска пиперка, лист од магдонос, ким, ловоров лист), пченично брашно, шеќер, ароми (содржи млеко и соја), киселина: лимонска киселина.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 50 g
Енергија (kJ) 1217 kJ
Енергија (kcal) 288 kcal
Масти (g) 2 g
- од кои заситени масти (g) 0.3 g
Јаглехидрати (g) 56.2 g
- од кои шеќери (g) 17.1 g
Влакна (g) 9.5 g
Протеини (g) 6.4 g
Сол (g) 16.1 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Содржи
Јајца
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Соја
да
Содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Супер вкусно
• Загарантирани резултати
• Едноставенa листа на состојки
• Погодно решение
• Разновидност во дневното мени
.

Приготвување

Состојки: 500г јунешко месо 1кг компир

Приготвување:

1. 500 г јунешко месо се сече на коцки.

2. Се динстува со малку зејтин, со повремено мешање и додавање вода (околу 70 минути).

3. Потоа додајте ја содржината од ќесата и добро промешајте. Постепено додавајте уште 600 мл вода и сè заедно гответе околу 10 минути.

4. Послужете со претходно приготвени компири.
Да се чува на суво место.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha