MAGGI мешавина од сушен зеленчук и зачини за подготовка на шпагети Болоњезе 16х50g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Мешавина во прав со сушен зеленчук и со зачини за подготовка на шпагети Болоњезе

.

Состојки во производот

сушен зеленчук 29,5% (домати во прав 23,8%, сушен кромид, цвекло во прав), пченкарен скроб, сушен гликозен сируп, шеќер, сол 10%, зачини 5,9% (лук во прав, мелена зачинска пиперка, лист од магдонос 0,6%, сушено оригано, сушен рузмарин, црн пипер), пченично брашно, екстракти од квасец, сончогледово масло, ароми (содржи млеко и соја), киселина: лимонска киселина.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 50 g
Енергија (kJ) 1392 kJ
Енергија (kcal) 330 kcal
Масти (g) 3.2 g
- од кои заситени масти (g) 0.5 g
Јаглехидрати (g) 64.3 g
- од кои шеќери (g) 24.3 g
Влакна (g) 6.1 g
Протеини (g) 7.6 g
Сол (g) 10.8 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Содржи
Соја
да
Содржи
Целер
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Супер вкусно
• Загарантирани резултати
• Едноставенa листа на состојки
• Погодно решение
• Разновидност во дневното мени
• Инспирација надвор од дома
.

Приготвување

Додадете: 300г мелено месо 300г шпагети

Приготвување:

1. Испржете 300г мелено месо на малку (1-2 лажички) врело масло.

2. Содржината од кесичката помешајте ја со 300мл ладна вода и додадете ја во прженото мелено месо.

3. Сѐ заедно гответе 2-3 минути.

4. Сервирајте заедно со 300г претходно зготвени шпагети.
Да се чува на суво место.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha