MAGGI Говедски Бујон 60g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Дехидриран производ за подготовка на јадења со зачини, со вкус на говедско

.

Состојки во производот

Сол 53,5%, палмова маст (палмова маст, антиоксиданс: екстракти од рузмарин), засилувач на аромата (мононатриум глутамат 9,4%, динатриум 5'-рибонуклеотид), малтодекстрин, пченкарен скроб, шеќер, ароми, кромид во прав 2%,боја: карамел обичен, екстракт од јачменoв слад, сушено говедско месо во прав 0,5% (антиоксиданс: екстракти од рузмарин), сушени лисја од магдонос 0,3%.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 60 g
Енергија (kJ) 955 kJ
Енергија (kcal) 228 kcal
Масти (g) 12.6 g
- од кои заситени масти (g) 7.8 g
Јаглехидрати (g) 23.3 g
- од кои шеќери (g) 5.1 g
Влакна (g) 0.5 g
Протеини (g) 5.2 g
Сол (g) 55.83 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Млеко
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Риба
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• на јадењата секогаш им дава точна мера сол, зачини и месен екстракт
• полн вкус на говедско во коцка која лесно се рони
• го заштедува вашето време и гарантира одличен вкус и успех во подготовката на омилените јадења
• специфичната комбинација во секоја MAGGI коцка ќе го оплемени вашето јадење и ќе му даде посебна нота на вкусот
.

Приготвување

Во 0,5 л зовриена вода ставете 1 коцка и гответе на ниска температура. По желба додадете супи, сосови, месо, како и јадења од зеленчук, ориз и тестенини.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha