MAGGI бистра супа од кокошка со тестенини 58g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (20g) за бистра пилешка супа со тестенина (38g)

.

Состојки во производот

Тестенини 65,5% (пченичнo брашнo), сол 14,4% (41,8% во концентрат), пченкарен скроб, сушен зеленчук ( кромид 2%, морков 2%, пашканат 1%), шеќер, пилешки производи (пилешка маст 1,3%, концентрат од пилешко месо во прав 0,3%, антиоксиданс: екстракт од рузмарин), палмино масло, екстракт од квасец, хидролизиран протеин од соја, зачини 0,6%, природни ароми, сурутка во прав, арома, киселинa: лимонска киселина, боја: рибофлавин

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g/ml
Пакување (g) 58 g
Енергија (kJ) 1318 kJ
Енергија (kcal) 312 kcal
Масти (g) 3,8g
- од кои заситени масти (g) 1,6g
Јаглехидрати (g) 58,9g
- од кои шеќери (g) 5,6g
Влакна (g) 3,8g
Протеини (g) 8,4g
Сол (g) 15,21g
Приготвување
.

Алергени во производот

Јајца
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Пченично брашно
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Приготвување

1. Истурете ја содржината од ќесичката во 1L зовриена вода и измешајте.
2. Гответе 4 минути во полупокриен сад, на умерена температура, со повремено мешање.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha