MAGGI Бистра супа со кнедли од гриз 47g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат за бистра супа (12g) со зеленчук и со кнедли од гриз (35g)

.

Состојки во производот

Kнедли од гриз 74,5% (пченичен гриз 49,1%, палмино масло, јајца во прав, белка во прав, сол, пченични глутен, агенс за нараснување (натриум хидроген карбонат), шеќер, мелен мускатен орев), сол 8,6% (33,5% во концентрат), екстракт од квасец, сушен зеленчук (морков 1,3%, кромид 1,3%), пченкарен скроб, компиров скроб, зачини (власец 0,3%, лук во прав, мелен мускатен орев, лист од магдонос 0,2%, мелен црн пипер), сончогледово масло, шеќер, природни ароми, производ базиран на протеини од пченица, карамелизиран шеќерен сируп, арома, киселини: лимонска киселина. Може да содржи млеко, целер и соја

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 47 g
Енергија (kJ) 1758 kJ
Енергија (kcal) 419 kcal
Масти (g) 17.7 g
- од кои заситени масти (g) 7.5 g
Јаглехидрати (g) 48.4 g
- од кои шеќери (g) 3.1 g
Влакна (g) 2.4 g
Протеини (g) 15.2 g
Сол (g) 13.01 g
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченица
да
Содржи
Јајца
да
Содржи
Глутен
да
Содржи
Млеко
да
Може да содржи
Целер
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Одличен вкус
• Загарантиран резултат
• Брзо готвење
• Разновидност во вкусот
.

Приготвување

Приготвување:

1. Ставете ја содржината од кесичката во 750 ml вода што врие и добро измешајте ја.

2. Варете ја во подотворен сад 10 минути на средна температура.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha