Таљатели со 4 видови сирење

(0)
23Мин
Средно
Погодете што ви подготвуваме за оваа недела! MAGGI таљателите со 4 видови сирење, пршута и диња ќе ве одведат во Италија во само 5 чекори!

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

300  гр
таљатели
400  гр
диња
3  гр
бибер
400  мл
павлака
3  гр
MAGGI Мешан Зачин
50  мл
маслиново масло
30  гр
MAGGI Fix Идеја за пилешко со 4 видови сирење
50  гр
пршута

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
685.31 kcal
Јаглехидрати
73.48 g
Протеини
15.31 g
Масти
37.21 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

23 Минути
Таљатели
10 Мин
Ставете ги таљателите да се сварат во зовриена вода и исцедете ги кога ќе бидат готови.
Пршута
5 Мин
Сипете малку маслиново масло во тавче и малку пропржете ја пршутата претходно исечена на помали парчиња.
Смеса
2 Мин
Растворете ја содржината од кесичката MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење во 400 мл. павлака за готвење па прелијте преку потпржената пршута.
Таљателите и зачин
1 Мин
Додадете ги таљателите и зачинете со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.
Сечкање на дињата
5 Мин
На крај додадете ја дињата исечена на помали коцки.
Таљатели со 4 видови сирење

Таљатели 5

Таљатели
: таљатели

Ставете ги таљателите да се сварат во зовриена вода и исцедете ги кога ќе бидат готови.

Таљатели со 4 видови сирење

Пршута 5

Пршута
: маслиново масло, пршута

Сипете малку маслиново масло во тавче и малку пропржете ја пршутата претходно исечена на помали парчиња.

Таљатели со 4 видови сирење

Смеса 5

Смеса
: павлака, MAGGI Fix Идеја за пилешко со 4 видови сирење

Растворете ја содржината од кесичката MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење во 400 мл. павлака за готвење па прелијте преку потпржената пршута.

Таљатели со 4 видови сирење

Таљателите и зачин 5

Таљателите и зачин
: таљатели, бибер, MAGGI Мешан Зачин

Додадете ги таљателите и зачинете со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.

Таљатели со 4 видови сирење

Сечкање на дињата 5

Сечкање на дињата
: диња

На крај додадете ја дињата исечена на помали коцки.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha