Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Свинско каре со зеленчук

(0)
130Мин
Средно
Изненадете ги вашите најдраги со вкусен неделен ручек, подгответе им свинско каре со зеленчук во рерна.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

750  гр
каре
5 
компир
2 
млади комидчиња
300  гр
шампињони
3 
моркови
1  чаша
пченка
0.5  чаша
грашок
0.33 
лук
5  гр
MAGGI Мешан Зачин
4  гр
бибер
10  мл
MAGGI Wurze
50  мл
сончогледово масло
200  мл
вода

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
545.61 kcal
Протеини
48.55 g
Јаглехидрати
37.41 g
Масти
24.29 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

130 Минути
Чекор1
60 Мин
Измијте го свинското каре па засечете до коската и зачинете со MAGGI магијата на вкусот, сечкан лук и бибер. Ставете во огноотпорен сад, додадете 300 мл. вода и прелијте го месото со масло. Ставете да се пече еден час во рерна загреана на 200 степени.
Чекор2
10 Мин
Додека месото се пече подгответе го зеленчукот. Компирите и морковите излупете ги и исечете ги на крупни парчиња. Во една чинија ставете го компирот и морковот, додадете ги грашакот и пченката, па во чинијата ставете 200 мл. вода
Чекор3
30 Мин
Отворете ја рерната, свртете го свинското каре, па додадете го зеленчукот. Зеленчукот од чинијата истурете го околу месото. Затворете ја рерната и продолжете со печење во следните 30 минути.
Чекор4
30 Мин
По 30 минути повторно превртете го месото и додадете ги шампињоните и прелијте со MAGGI wurze само преку месото па печете уште 30 минути. Вкусот на добро печено месо и зеленчук ќе ве воодушеви!
Свинско каре со зеленчук

Чекор1 4

Чекор1 Чекор1 Чекор1 Чекор1 Чекор1
: каре, бибер

Измијте го свинското каре па засечете до коската и зачинете со MAGGI магијата на вкусот, сечкан лук и бибер. Ставете во огноотпорен сад, додадете 300 мл. вода и прелијте го месото со масло. Ставете да се пече еден час во рерна загреана на 200 степени.

Свинско каре со зеленчук

Чекор2 4

Чекор2 Чекор2 Чекор2 Чекор2
: пченка, компир, грашок, моркови

Додека месото се пече подгответе го зеленчукот. Компирите и морковите излупете ги и исечете ги на крупни парчиња. Во една чинија ставете го компирот и морковот, додадете ги грашакот и пченката, па во чинијата ставете 200 мл. вода

Свинско каре со зеленчук

Чекор3 4

Чекор3
: пченка, грашок, моркови, каре, компир

Отворете ја рерната, свртете го свинското каре, па додадете го зеленчукот. Зеленчукот од чинијата истурете го околу месото. Затворете ја рерната и продолжете со печење во следните 30 минути.

Свинско каре со зеленчук

Чекор4 4

Чекор4
: MAGGI Wurze, шампињони, млади комидчиња, лук

По 30 минути повторно превртете го месото и додадете ги шампињоните и прелијте со MAGGI wurze само преку месото па печете уште 30 минути. Вкусот на добро печено месо и зеленчук ќе ве воодушеви!

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha