Свински шницли со пршута и 4 видови сирење

(0)
25Мин
Средно
Толку се сочни што ќе огладнете на првиот поглед :) Пробајте ги нашите свински шницли со пршута и MAGGI идеја за Пилешко со 4 видови сирење!

Состојки

-
8 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 8 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
свинско
5  гр
бибер
5  гр
MAGGI Мешан Зачин
50  мг
сончогледово масло
100  гр
брашно
30  гр
MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење
100  гр
пршута

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
527.4 kcal
Јаглехидрати
11.6 g
Протеини
7.61 g
Масти
49.62 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
Чекор1
3 Мин
Свинското месо исечете го на помали шницли.
Чекор2
5 Мин
Секоја шницла исчукајте ја со чекан за месо и добро зачинете ја со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.
Чекор3
5 Мин
Шницлите извалкајте ги во брашно од едната страна. Во загреано тавче сипете масло и ставајте ги шницлите една по една. На секоја шницла ставете еден слој пршута.
Чекор4
5 Мин
Кога месото ќе се запржи свртете го на другата страна како би се запржила пршутата.
Чекор5
2 Мин
Содржината на кесичката MAGGI идеја за Пилешко со 4 видови сирење растворете ја во павлака за готвење и прелијте преку месото.
Чекор6
5 Мин
Динстајте го месото додека да биде готово и додека да омекне.
Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор1 6

Чекор1 Чекор1
: свинско

Свинското месо исечете го на помали шницли.

Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор2 6

Чекор2 Чекор2
: свинско, бибер, MAGGI Мешан Зачин

Секоја шницла исчукајте ја со чекан за месо и добро зачинете ја со бибер, сол и MAGGI магијата на вкусот.

Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор3 6

Чекор3
: сончогледово масло, брашно, пршута

Шницлите извалкајте ги во брашно од едната страна. Во загреано тавче сипете масло и ставајте ги шницлите една по една. На секоја шницла ставете еден слој пршута.

Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор4 6

Чекор4
: свинско, пршута

Кога месото ќе се запржи свртете го на другата страна како би се запржила пршутата.

Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор5 6

Чекор5 Чекор5
: MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење

Содржината на кесичката MAGGI идеја за Пилешко со 4 видови сирење растворете ја во павлака за готвење и прелијте преку месото.

Свински шницли со пршута и 4 видови  сирење

Чекор6 6

Чекор6 Чекор6

Динстајте го месото додека да биде готово и додека да омекне.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha