Супа со спанаќ и сирење

(0)
35Мин
Лесно
За подготовка на оваа крем супа не е потребно многу време, а вкусот сигурно ќе ве воодушеви.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

1 
кромид
3 
тиквички
100  гр
спанаќ
2  лажици
павлака
1  лажица
маслиново масло
2  парчиња
леб од бело брашно
50  гр
MAGGI крем супа од спанаќ
20  гр
Гауда

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
164.29 kcal
Јаглехидрати
18.24 g
Протеини
6.4 g
Масти
7.8 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

35 Минути
Чекор1
5 Мин
Исечкајте го кромидот и издинстајте го на маслиново масло.
Чекор2
5 Мин
Додадете ги тиквичките исечени на коцкички и спанаќот, па додадете вода и зачинете.
Чекор3
15 Мин
Додадете ја кесичката MAGGI крем супа со спанаќ. Кога сѐ ќе биде сварено, изблендирајте го зеленчукот со рачен блендер.
Чекор4
5 Мин
Додадете ја павлаката и мешајте додека да биде сѐ изедначено.
Чекор5
5 Мин
Лебот издлабете го и во него сипете ја супата, па на врвот додадете Гауда сирење.
Супа со спанаќ и сирење

Чекор1 5

Чекор1 Чекор1 Чекор1
: кромид, маслиново масло

Исечкајте го кромидот и издинстајте го на маслиново масло.

Супа со спанаќ и сирење

Чекор2 5

Чекор2 Чекор2
: тиквички, спанаќ

Додадете ги тиквичките исечени на коцкички и спанаќот, па додадете вода и зачинете.

Супа со спанаќ и сирење

Чекор3 5

Чекор3 Чекор3
: MAGGI крем супа од спанаќ

Додадете ја кесичката MAGGI крем супа со спанаќ. Кога сѐ ќе биде сварено, изблендирајте го зеленчукот со рачен блендер.

Супа со спанаќ и сирење

Чекор4 5

Чекор4 Чекор4
: павлака

Додадете ја павлаката и мешајте додека да биде сѐ изедначено.

Супа со спанаќ и сирење

Чекор5 5

Чекор5 Чекор5
: леб од бело брашно, Гауда

Лебот издлабете го и во него сипете ја супата, па на врвот додадете Гауда сирење.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha