Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Потпечено пилешко со шампињони

(0)
45Мин
Средно
Не грижете се веќе околу неделниот ручек! Ние се погриживме за вас! Пробајте го нашето потпечено пилешко со шампињони со неизоставната MAGGI идеја за овој вкусен и хранлив рецепт.

Состојки

-
6 дел
+

Ова јадење е оптимизирано за 6 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

700  гр
пилешко
500  гр
шампињони
150  мл
павлака
30  гр
MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење
1 
кромид
0.33 
лук
5  гр
сенф
100  гр
брашно
10  гр
сончогледово масло

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
415.17 kcal
Јаглехидрати
19.13 g
Протеини
27.31 g
Масти
25.42 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

45 Минути
Чекор1
15 Мин
Лукот и кромидот издинстајте ги на 1 дл. масло, потоа додадете ги ситно исечканите шампињони и динстајте 15 минути на умерена температура.
Чекор2
5 Мин
Кога ќе омекнат, тргнете ги од огнот и додадете ја павлаката и MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење.
Чекор3
5 Мин
Пилешкото месо посолете го, премачкајте го со сенф, извалкајте го во брашно и пржете го на загреано масло, додека да порумени од двете страни, отприлика 5 минути.
Чекор4
20 Мин
Во огноотпорен сад или обична тепсија истурете ја смесата од шампињоните, преку наредете ги филетите, малку стиснете ги во смесата, и печете во претходно загреана рерна на 200 степени уште 20 минути.
Потпечено пилешко со шампињони

Чекор1 4

Чекор1
: шампињони, кромид, лук, сончогледово масло

Лукот и кромидот издинстајте ги на 1 дл. масло, потоа додадете ги ситно исечканите шампињони и динстајте 15 минути на умерена температура.

Потпечено пилешко со шампињони

Чекор2 4

Чекор2
: павлака, MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење

Кога ќе омекнат, тргнете ги од огнот и додадете ја павлаката и MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење.

Потпечено пилешко со шампињони

Чекор3 4

Чекор3
: пилешко, сенф, брашно

Пилешкото месо посолете го, премачкајте го со сенф, извалкајте го во брашно и пржете го на загреано масло, додека да порумени од двете страни, отприлика 5 минути.

Потпечено пилешко со шампињони

Чекор4 4

Чекор4 Чекор4
: пилешко, шампињони

Во огноотпорен сад или обична тепсија истурете ја смесата од шампињоните, преку наредете ги филетите, малку стиснете ги во смесата, и печете во претходно загреана рерна на 200 степени уште 20 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha