Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Посен паприкаш

(0)
45Мин
Средно
Повторно традиционалните мрсни јадења ги претвораме во посни. Пробајте го нашиот посен паприкаш!

Состојки

-
3 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

800  гр
компир
2 
моркови
1 
кромид
5  Гранчиња
магдонос
200  гр
сок од домат
5  гр
MAGGI Мешан Зачин

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
231.73 kcal
Протеини
6.41 g
Јаглехидрати
52.48 g
Масти
0.53 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

45 Минути
Компир
15 Мин
Излупете го компирот и исечете го.
Подготовка на зеленчуците
5 Мин
Морковот исечкајте го на коцкички, а кромидот исечкајте го ситно.
Динстање на зеленчуците
5 Мин
Издинстајте малку кромид и додадете го зеленчукот во тенџерето, па сипете вода.
Сос
15 Мин
Додадете го доматот и ставете го да се вари, па зачинете со Maggi магијата на вкусот.
Сервирање
5 Мин
На крај додадете ситно сечкан магдонос.
Посен паприкаш

Компир 5

Компир
: компир

Излупете го компирот и исечете го.

Посен паприкаш

Подготовка на зеленчуците 5

Подготовка на зеленчуците
: кромид, моркови

Морковот исечкајте го на коцкички, а кромидот исечкајте го ситно.

Посен паприкаш

Динстање на зеленчуците 5

Динстање на зеленчуците Динстање на зеленчуците
: кромид, магдонос

Издинстајте малку кромид и додадете го зеленчукот во тенџерето, па сипете вода.

Посен паприкаш

Сос 5

Сос
: MAGGI Мешан Зачин, сок од домат

Додадете го доматот и ставете го да се вари, па зачинете со Maggi магијата на вкусот.

Посен паприкаш

Сервирање 5

Сервирање
: магдонос

На крај додадете ситно сечкан магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha