Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Пилешко со 4 видови сирење

(0)
40Мин
Лесно
Adimo
Пилешкото со четири видови сирење е нешто што сигурно ќе ве воодушеви. Едноставен рецепт, а готовото јадење е со совршен вкус.

Состојки

-
4 делови
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

400  гр
пилешко
30  гр
MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење
250  мл
павлака за готовење

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
264.81 kcal
Јаглехидрати
10.52 g
Протеини
20.94 g
Масти
25.36 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

40 Минути
Чекор1
5 Мин
400 гр. пилешко бело месо исечете го на тенки шницли ( 4 х 100 гр. ) и ставете ги во сад за печење.
Чекор2
5 Мин
Содржината на кесичката MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење измешајте ја со 250 мл. павлака за готвење и прелијте преку месото.
Чекор3
30 Мин
Печете во претходно загреана рерна на 200° Ц отприлика 30 минути.
Пилешко со 4 видови сирење

Чекор1 3

Чекор1 Чекор1
: пилешко

400 гр. пилешко бело месо исечете го на тенки шницли ( 4 х 100 гр. ) и ставете ги во сад за печење.

Пилешко со 4 видови сирење

Чекор2 3

Чекор2 Чекор2
: пилешко, MAGGI Идеја за пилешко со 4 видови сирење, павлака за готовење

Содржината на кесичката MAGGI идеја за пилешко со 4 видови сирење измешајте ја со 250 мл. павлака за готвење и прелијте преку месото.

Пилешко со 4 видови сирење

Чекор3 3

Чекор3

Печете во претходно загреана рерна на 200° Ц отприлика 30 минути.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha