Пилешки батаци со 4 видови сирење

(0)
47Мин
Лесно
Почувствувајте ја совршената комбинација на вкусови од дури 4 видови сирење кои ќе го збогатат секое ваше јадење! Пилешките батаци се вистинскиот избор за вашиот следен ручек!

Состојки

-
4 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 4 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

600  гр
пилешки батаци
2  гр
сол
0.17 
лук
40  гр
MAGGI Fix Идеја за пилешко со 4 видови сирење
5  гр
магдонос
100  гр
пармезан

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
435.89 kcal
Протеини
34.29 g
Јаглехидрати
1.35 g
Масти
31.76 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

47 Минути
Чекор1
2 Мин
Батаците зачинете ги и ставете ги во подмачкан огноотпорен сад.
Чекор2
5 Мин
Во посебен сад измешајте ја павлаката за готвење и MAGGI идејата за пилешко со 4 видови сирење. Мешавинатата додадете ја на пилешкото, како и лукот.
Чекор3
40 Мин
Изрендајте пармезан и трапист на пилешкото и печете 35 минути.На крајот додадете магдонос.
Пилешки батаци со 4 видови сирење

Чекор1 3

Чекор1
: пилешки батаци

Батаците зачинете ги и ставете ги во подмачкан огноотпорен сад.

Пилешки батаци со 4 видови сирење

Чекор2 3

Чекор2
: MAGGI Fix Идеја за пилешко со 4 видови сирење, лук

Во посебен сад измешајте ја павлаката за готвење и MAGGI идејата за пилешко со 4 видови сирење. Мешавинатата додадете ја на пилешкото, како и лукот.

Пилешки батаци со 4 видови сирење

Чекор3 3

Чекор3
: магдонос, пармезан

Изрендајте пармезан и трапист на пилешкото и печете 35 минути.На крајот додадете магдонос.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha