Макарони со 4 видови сирење

(0)
25Мин
Лесно
За време на летните денови не сакате да поминувате многу време во кујната, па затоа ви претставуваме брз и лесен рецепт - Макарони со 4 сирења.

Состојки

-
3 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 3 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

200  гр
паста
30  гр
MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење
100  мл
павлака
70  гр
Гауда

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
408.99 kcal
Јаглехидрати
55.73 g
Протеини
17.22 g
Масти
12.49 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
MAGGI Макароните со 4 видови сирење
5 Мин
Растворете ја содржината на кесичката во 100 мл. павлака за готвење и 300 мл. вода
Подготовка на сосот
3 Мин
Гответе 2-3 минути на слаб оган.
Мешање
7 Мин
Измешајте го подготвениот сос во тенџере со 200 гр. претходно сварени и исцедени макарони. Гответе на слаб оган уште 5 минути.
Сирење
5 Мин
Додадете 70 гр. Гауда и се заедно измешајте.
Сервирање
5 Мин
Оставете да се олади 5 минути. Потоа сервирајте.
Макарони со 4 видови сирење

MAGGI Макароните со 4 видови сирење 5

MAGGI Макароните со 4 видови сирење
: MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење, павлака

Растворете ја содржината на кесичката во 100 мл. павлака за готвење и 300 мл. вода

Макарони со 4 видови сирење

Подготовка на сосот 5

Подготовка на сосот

Гответе 2-3 минути на слаб оган.

Макарони со 4 видови сирење

Мешање 5

Мешање
: паста, MAGGI идеја за макарони со 4 видови сирење

Измешајте го подготвениот сос во тенџере со 200 гр. претходно сварени и исцедени макарони. Гответе на слаб оган уште 5 минути.

Макарони со 4 видови сирење

Сирење 5

Сирење
: Гауда

Додадете 70 гр. Гауда и се заедно измешајте.

Макарони со 4 видови сирење

Сервирање 5

Сервирање

Оставете да се олади 5 минути. Потоа сервирајте.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha