Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Телешки бургер со зеленчук

(0)
25Мин
Лесно
Кој не сака добар бургер? Погледнете како да направите вкусен телешки бургер со зеленчук!

Состојки

-
15 порции
+

Ова јадење е оптимизирано за 15 порции. Количината и времето може да треба да бидат различни. Овде можете да најдете повеќе информации за прилагодените големини на порција Тука

1  кг
меко телешко
15  парчиња
лепињи
100  гр
ајсберг салата (сечкана)
240  гр
домати

Нашите најдобри совети и трикови за прилагодена големина на порција

Ако количините се зголемат, времето за готвење може да се продолжи, па повторно погледнете. Користете вода и зачини најпрво и додајте повеќе подоцна ако е потребно.

Извадете ги состојките

Одберете ги сите состојки

Копирајте
Zutaten befinden sich jetzt in deiner Zwischenablage
.

Нутритивни вредности на производот

Енергија
270.31 kcal
Протеини
15.83 g
Јаглехидрати
24.57 g
Масти
11.78 g
Информации по порција
Ајде да готвиме

Упатство

25 Минути
Правење на бургерите
1 Мин
Ставете мелено телешко месо во сад, додадете го мешаниот зачин MAGGI магијата на вкусот и измешајте. Обликувајте ги хамбургерите, на подлога или на дланка. Ставете ги во подмачкана тепсија. Рерната загрејте ја на 200 степени и ставете ги да се печат 10 минути додека да станат златно- кафеави. Лепињите наполнете ги со бургерите, салата и парче домат. Сервирајте.
Телешки бургер со зеленчук

Правење на бургерите 1

Правење на бургерите
: лепињи, домати, меко телешко, ајсберг салата (сечкана)

Ставете мелено телешко месо во сад, додадете го мешаниот зачин MAGGI магијата на вкусот и измешајте. Обликувајте ги хамбургерите, на подлога или на дланка. Ставете ги во подмачкана тепсија. Рерната загрејте ја на 200 степени и ставете ги да се печат 10 минути додека да станат златно- кафеави. Лепињите наполнете ги со бургерите, салата и парче домат. Сервирајте.

Рецептот како PDF
Преземете
Сподели со пријатели

Активирај врска од трета страна

Кликнавте на врска од трета страна и ќе ја напуштите страницата. Ние немаме контрола над платформите на трети страни и не ја поддржуваме ниту прифаќаме одговорноста за нив, вклучувајќи ја нивната содржина, точност или функција. Вие комуницирате со овие поврзани платформи на ваша сопствена одговорност. Ние не прифаќаме одговорност или обврска за ваквите платформи на трети страни и нивните услови на користење. Прочитајте повеќе во нашите Услови и правила на користење

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha