MAGGI Супер крем супа од брокула и карфиол 57g

(0)
Product Adimo
.

Информации за производот

Концентрат (20g) за крем супа супа од брокула и карфиол со додаток на витамин Ц 

.

Состојки во производот

пченкарен скроб*, пченично брашно*, сушен зеленчук 12% (спанаќ* 4,5%, брокула* 3%, карфиол* 2,5%, кромид*), обезмастено млеко во прав*, сол 7,1%, шеќер*, млечни протеини*, природни ароми*, екстракт од квасец, сончогледово масло*, зачини*, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина). *природни состојки; Може да содржи целер, соја и јајца.

Повеќе информации

.

Нутритивна вредност на производот

на 100g
Пакување (g) 57 g
Енергија (kJ) 1380 kJ
Енергија (kcal) 326 kcal
Масти (g) 2,3g
- од кои заситени масти (g) 0,3g
Јаглехидрати (g) 61,8g
- од кои шеќери (g) 15,1g
Влакна (g) 4,1g
Протеини (g) 12,2g
Сол (g) 8,36g
Витамин Ц 197.4mg
Приготвување
.

Алергени во производот

Пченично брашно
да
Содржи
Млеко
да
Содржи
Целер
да
Може да содржи
Соја
да
Може да содржи
Јајца
да
Може да содржи

Да - според рецептот има адитиви
Не - според рецептот нема адитиви
N / A - не е специфицирано

.

Карактеристики и предности

• Со спанаќ
• Со природни состојки*, погледнете во листата на состојки
• Со витамин C
• Витаминот C придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем
.

Приготвување

Подготовка:

1. Растворете ја содржината на кесичката во 750 ml ладна вода

2. Оставете да зоврие и гответе 10 минути на умерен оган, притоа полека мешајќи.

Напишете ваше мислење

Вашата рецензија
4
Дали би го препорачале овој производ на пријател?
Images
Додадовте 0 од 6 дозволени медиумски документ.
Image CAPTCHA
Пополнете го полето за captcha